Metro Holding Sıkça Sorulan Sorular

1. METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş. (METRO A.Ş.)’nin faaliyet alanı nedir? METRO A.Ş.’nin faaliyet alanı kurulmuş veya kurulacak şirketlerin sermaye ve idarelerine iştirak etmek, vereceği yatırım kararları doğrultusunda kaynakları kanalize etmek, yatırım, finansman, pazarlama, organizasyon ve yönetim konularında danışmanlık yapmaktır.

2. METRO A.Ş.’nin iştirakleri varmı? Evet, METRO A.Ş.’niniştirakleri hakkında detaylı bilgilere www.metroholding.com.tr/istirakler linkinden, periyodik olarak açıklanan mali tablolar ve faaliyet raporlarından ulaşabilirsiniz.

3. METRO A.Ş. grup şirketi mi? Şirketimiz METRO A.Ş., iştirakleri ile Metro şirketler grubuna dahildir.

4. MEPET A.Ş. Hisse senetlerinde alım satım nasıl yapabilirim? METRO A.Ş.’nin hisse senetleri Borsa İstanbul’da Ulusal piyasasında halka arz olmuş ve işlem görmektedir. Şirketimiz hisse senetlerinde SPK ve Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) tarafından yetkili kılınmış aracı kurumlar ve bankalar aracılığıyla alım ve satım işlemi yapılabilmektedir.

5. Size nasıl ulaşabilirim? Şirketimiz METRO A.Ş.‘nin merkez adresi, telefon ve faks numaraları resmi internet sitesi olan www.metroholding.com.tr adresinde bulunmaktadır. Ayrıca mail adresleri, info@metroholding.com.tr’ ye mail atarak bizlere ulaşabilirsiniz.

6. Genel kurul toplantısı hakkında bilgi alabilirmiyim? Şirketimiz yıllık mali tabloların açıklanmasının ardından yılda en az bir kere genel kurul toplantısı gerçekleştirmektedir. Genel kurul toplantı ilanları, ilgili tebliğler çerçevesinde toplantı tarihinden en az 21 gün öncesinde KAP(Kamuyu Aydınlatma Platformu), resmiinternet sitesi, ulusal ve yerel gazeteler vasıtasıyla kamuoyuna bildirilmektedir. Genel kurula katılım şartları, belgeleri , tarihi ve adresi gibi detaylar aynı yollarla kamuoyuna bildirilmektedir.

7. METRO A.Ş. Mali tabloları ne zaman açıklanmaktadır. Şirketimiz METRO A.Ş.Sermaye Piyasası KurulununSERMAYE PİYASASINDA FİNANSAL RAPORLAMAYA İLİŞKİNESASLAR TEBLİĞİ(II-14.1)tebliğleri çerçevesinde 3 aylık, 6 aylık,9 aylık ve yıl sonu olmak üzere yılda dört defa mali tablolarını açıklamaktadır. Bu mali tablolardan 6 aylık ve 12 aylık tablolar bağımsız denetim şirketleri tarafından hazırlanan mali tablolardır.Mali tablolar Başta KAP (Kamuyu Aydınlatma Platformu) olmak üzere şirketimiz resmi internet sitesinde www.mepet.com.tr finansal-ve-operasyonel-veriler. html linkinde kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

8. METRO A.Ş. Genel bilgilere nasıl ulaşabilirim? Şirketimiz hakkında genel bilgilere resmi internet sitesi olan www.metroholding.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

9. MEPET A.Ş. hakkında detaylı bilgiye nasıl ulaşabilirim? METRO A.Ş. hakkında detaylı bilgiye şirket bünyesinde oluşturulmuş olan Yatırımcı İlişkileri bölümünde çalışan personel ile iletişim kurarak ulaşabilirsiniz. Bu departman, Ticari sır olarak kabul edilmeyen ve kamuoyuna açıklanmış bilgiler hakkında istenilen detayda bilgilendirmeyi yapacaklardır.

10. METRO A.Ş. hisse senetleri hakkında bilgiye nasıl ulaşabilirim? MEPET A.Ş. hisse senetleri hakkında bilgiye yetkili yayın kuruluşları vasıtasıyla, BİST’in günlük bildirimleriyle ve aracı kurumlar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

11. Yatırım tavsiyesinde bulunabilirmisiniz? Şirketimiz bünyesindeki hiçbir departman ve çalışanımız bu konuda yetkili değildir. Yatırım tavsiyesinde bulunabilecek kurumlar ve kişiler yasalarla belirlenmiştir.

12. Şirketinizin faaliyetleri hakkında bilgiye nasıl ulaşırım? Şirketimiz mali tablolarla birlikte her çeyrekte faaliyet raporu yayınlamaktadır. Bu faaliyet raporlarında şirketimizin faaliyetleri hakkında genel ve dönemsel bilgiler verilmekte ve değişiklikler ve gelişmeler hakkında dikkat çekilmektedir. Şirketimizin faaliyet raporlarına KAP ve resmi internet sitesinden her an ulaşabilirsiniz. www.metroholding.com.tr